Wędkarskie porady

Wędkarska pasja

Czy pamiętasz, kiedy wyciągnąłeś swoją pierwszą rybę? Jeżeli jesteś zapalonym wędkarzem, chcesz rozbudzić pasję do łowienia w swoim dziecku to warto zacząć od małych kroków. Aktywne spędzanie czasu na łonie natury, edukacja o zwierzętach zamieszkujące wody, a także wyprawy z pewnością wzbudzą w potomku apetyt na więcej. Wprowadź swoje dziecko w świat wędkarstwa.

Wędkarska pasja

Jak zarazić dziecko pasją do wędkarstwa?

Zarażanie pasją jest o tyle trudne, że niektóre dzieci po prostu nie mają ani predyspozycji, ani chęci do przejmowania zainteresowań innych osób, szczególnie rodziców. Jak więc zachęcić je do wędkarstwa tak, aby nie zadziałało to w drugą stronę? Przede wszystkim trzeba pokazać dziecku swoją pasję w sposób przystępny, ale też taki, który zachęci pociechę do sprawdzenia, dlaczego wędkarstwo tak bardzo Cię fascynuje.

Zaproponuj swojemu dziecku wyprawę do sklepu wędkarskiego pleciona.pl, gdzie mając kontakt z przeróżnymi kolorowymi akcesoriami, z pewnością zapragnie ich wypróbować. Przy okazji można wytłumaczyć mu, do czego służy spławik, jaką zanętę wybrać do polowania na okonia, czy która wędka jest odpowiednia do spinningu. Jeśli wpleciemy w te tłumaczenia entuzjastyczne wspomnienia, sukces murowany!

Wędkarstwo dla opornych

Aby pokazać dziecku świat wędkarstwa, można też zaopatrzyć się w tematyczne książki – wspólne wieczorne czytanie z pewnością zachęci Twoją pociechę do spróbowania smaku przygody, którą jest wędkarstwo. Przy okazji pobudzi wyobraźnię. Należy jednak pamiętać o pewnej zasadzie – nic na siłę. Być może będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość – niektóre dzieci bardzo asekuracyjnie podchodzą do nowych czynności, którą w tym przypadku jest łowienie ryb. Pokaż swojemu dziecku, że wędkarstwo wcale nie jest nudne. Pokaż różne rodzaje ryb, opowiadaj o swoich początkach, doświadczeniach i przygodach. Staraj się, aby było to jak najciekawsze i barwne. Warto wspomnieć również o trudnościach. Możesz pokazać mu zdjęcia, które zostały Ci zrobione po złowieniu dużej ryby! W oczach dziecka zabłyśnie nutka dumy. Zachęcaj dziecko do wędkarstwa poprzez różne zabawy – zaproponuj zawody, w których wygrywa ten, który złowi największą rybę lub kto wyrzuci dalej spławik, czy też kto szybciej poprawnie złoży wędkę.

Wspólne wędkowanie z pewnością zapadnie w pamięć zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Przekonaj je do swojej pasji w sposób kreatywny. Pamiętaj, że dziecko bierze przykład ze swojego mentora – pokazując mu jak fantastyczne może być wędkarstwo, zyskasz kompana do wypraw na ryby.