Wędkarskie porady

W czym na ryby?

Jak do każdego sportu, tak i do wędkarstwa, konieczne jest odpowiednie ubranie. Nie musi być ono najdroższe i najmodniejsze. Najważniejsze jest to, aby czuć się w nim komfortowo i aby chroniło wędkarza przed różnymi warunkami atmosferycznymi: nie może być straszny mu deszcz czy słońce, wysoka lub niska temperatura.

W czym na ryby?

Co założyć, aby czuć się komfortowo?

Podstawowym elementem garderoby jest kurtka, która ma nas chronić zarówno przed wiatrem, jak i deszczem. Musi mieć odpowiedni system odprowadzania wilgoci i zapewniać optymalną temperaturę ciała. Kolejnym ważnym elementem ubioru wędkarza są spodnie, chroniące nie tylko przed wodą czy rosą, ale także przed różnego rodzaju insektami i roślinami, które można spotkać, przedzierając się przez chaszcze. Kurtka i spodnie to dwa elementy mające zapewnić wędkarzowi komfort w trakcie połowów.

Wybierając się nad wodę, szczególnie w okresach jesiennych warto ubrać bieliznę termiczną. Powinna przylegać do ciała – tylko w ten sposób zadziała odpowiednio: odprowadzi wilgoć wydzielaną przez naszą skórę, dzięki czemu cały czas będzie ona sucha. Następną warstwę powinna stanowić termo-koszulka, która w połączeniu z bielizną sprawi, że nie będziesz marzł. Na nią – jeśli zajdzie taka potrzeba – można założyć polar bądź bluzę. Wszystkie elementy garderoby należy dobrać do aktualnych warunków pogodowych.

A co z resztą ciała?

Ważna jest także ochrona głowy. Czapka skutecznie ochroni Cię przed promieniami słonecznymi, a także przed deszczem. Najlepszym wyborem będzie model z daszkiem. W chłodniejsze dni można pod nią założyć kominiarkę. Zimą warto osłonić szyję kominem – dzięki niemu ograniczysz ryzyko przewiania, wyziębienia czy złapania infekcji. A jeśli zrobi Ci się gorąco, komin można w kilka chwil zdjąć.

W chłodniejszych porach roku możesz jeszcze zaopatrzyć się w rękawiczki i dobry krem do rąk – dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych odmrożeń. Warto jeszcze wspomnieć o butach! Najlepiej sprawdzają się zwyczajne gumiaki w połączeniu z grubymi skarpetami – zestaw taki skutecznie chroni przed wilgocią. Jak widać strój wędkarza jest dość mocno rozbudowany. Jednak pamiętaj, że chodzi tu o Twoją wygodę, a także o zdrowie. Warto w niego zainwestować. Nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy. Stawiaj na produkty dobrej jakości, dzięki czemu będziesz mógł czerpać garściami przyjemność z bezpiecznego i komfortowego wędkowania!