Gadżety wędkarskie

Gadżetowy zawrót głowy

W wędkarstwie, jak w każdym innym sporcie, przydatne są różnego rodzaju gadżety. Wędkarskich Akcesoriów jest mnóstwo: począwszy od profesjonalnego sprzętu ułatwiającego łowienie, poprzez różnorodne koszulki z wędkarskimi motywami, na kostkarce do lodu w kształcie ryby kończąc. Podpowiadamy, w co warto zainwestować, a jakie wydatki będą zupełnie zbędne.

Jakich gadżetów Ci potrzeba?

Prawdziwy wędkarz nie obejdzie się bez porządnego scyzoryka ułatwiającego nie tylko rozprawianie się z zaplątaną żyłką, ale i otwieranie puszki z obiadem dla niego samego lub z zanętą na rybę, którą chce złowić. Scyzoryk powinien być wodoodporny i prosty w użyciu. Nie sprawdzą tu się noże z wieloma różnymi funkcjami. Wędkarzowi potrzebne są też cążki, dzięki którym można wyjąć z gardła ryby zakotwiczony haczyk. W tym wypadku można pokusić się o zakup bardzo dobrego sprzętu. Najlepiej sprawdzą się niezbyt ciężkie cążki, które będą pewnie leżeć w dłoni.

Warto mieć przy sobie zegarek – wędkarze często tracą poczucie czasu. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą kubka i termosu z ciepłym, bądź zimnym napojem, w zależności od pory roku. Przydatna podczas nocnych połowów okaże się oczywiście latarka. Aby nawet deszcz nie był Ci straszny, nie zapomnij o wędkarskim parasolu! Dobrze sprawdza się on także latem jako ochrona przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Dla ciekawskich odpowiednia będzie także waga, dzięki której można sprawdzić masę złowionej przez siebie ryby. Od pewnego czasu firmy wędkarskie produkują specjalne skrzynki na wędkarskie gadżety – zapewniając sobie taki pojemnik, nie trzeba dłużej się bać o to, czy coś z naszego sprzętu nie zaginęło.

A co z nowinkami technicznymi?

Oczywiście, technika idzie do przodu, nie pomijając dziedziny wędkarstwa. Można już zaopatrzyć się w echosondę, która namierzać będzie potencjalne zdobycze. Łowisz z łódki? Zakup na wszelki wypadek w dobry GPS i porządny silnik! Jeśli planujesz nocleg w miejscu połowu, nie zapomnij o nieprzemakalnym namiocie, który ma funkcję samorozkładania. W środku warto również umieścić specjalne, rozkładane łóżko.

Wędkarstwo jest sportem, w którym prostota i technologia przeplatają się ze sobą. Sprawdzone gadżety przechodzą przez proces unowocześniania (a niektóre wręcz renesansu!), przez co stają się coraz lepsze, dokładniejsze i wygodniejsze w obsłudze. Korzystaj z gadżetów wędkarskich i ciesz się ich funkcjonalnością.